Dit is het derde gebouw dat ontwerpbureau Bolles+Wilson realiseert voor de over heel Duitsland verspreide meubelketen RS+Yellow.
Het betreft de uitbreiding van de opslagplaats en distributiecentrum in de hoofdvestiging. Het gebouwencomplex werd meer dan 7.000 m² groter. Het nieuwe rechthoekige volume bevindt zich naast het bestaande gebouw dat in 1992 werd gebouwd.
De "Big Box" meet 60 bij 66 meter en werd herleid – niet ongewoon in industriële architectuur – tot een regelmatig rooster van geprefabriceerde kolommen en vloerplaten met grote overspanningen. De gevels zijn een gestandaardiseerd lichtgewicht systeem (beton).
De verticaliteit wordt benadrukt door gekleurde strepen (als in een pijama) afgewisseld met met zink beklede kolommen. In dat ononderbroken kleurenpatroon zitten alle raamopeningen vervat en de noodzakelijke afvoeren.
Het warenhuis zelf en ook de 1500m² grote kantoorruimte boven de platforms waar de goederen worden aangeleverd zijn erg nauwkeurig uitgevoerd, maar relatief conventioneel. De verrassing zit eerder in de conceptie van de vergaderlokalen en bureaus boven op het dak.
Dankzij de tussenkomst van de brandweer werd het dak onder water gezet en werd op die manier een 45m op 65m groot reflecterend meer. De randen zijn lasergestuurd uitgevoerd zodat die quasi onmerkbaar zijn. Dat vergroot de metafysische onwerkelijkheid van deze constructie. Onder water zijn mechanismen aangebracht die mini-tsunami's moeten verhinderen. De wateroverschotten worden verzameld in kanaaltjes aan de randen en versast naar een intern citern.
Voor de glazen voorgevel loopt een lang houten looppad, dat verder loopt als een pier boven het omringende water. Hier kunnen werknemers of bezoekers gaan neerzitten, omgeven door ritmische secties bamboestruiken. Van hier uit gezien reflecteert het zuid georiënteerde glazen paviljoen op het dak op zijn beurt het water.
Door de choreografische overgangen van binnen naar buiten, van natuurlijk en kunstmatig, van direct en indirect licht, ontstaat er een unieke sfeer die eerder aan een Japans theehuis doet denken dan aan een industrieel gebouw.
Er is een nieuw boek verschenen over de realisaties van Bolles+Wilson.
Via www.bolles-wilson.com/A_Handful_of_Productive_Paradigms.









