Jurist en journalist Jean-Charles Verwaest heeft een boek geschreven over (en voor) de Lange Wapper in Antwerpen: Bang voor de Brug (uitg. Lannoo).
Een grondige analyse over hoe Antwerpen, als kloppend hart van de Vlaamse economie, een fataal verkeersinfarct enkel kan vermijden met een aangepast Lange Wappertracé.
De Antwerpenaar is blijkbaar bang voor de Lange Wapperbrug. Maar kloppen de verhalen over fijn stof, lawaai en onvoldoende veiligheid? Waarop is die vrees gebaseerd? Kent men wel het volledige mobiliteitsplan voor Antwerpen? Wat wordt er voor de bevolking verzwegen? En wat vindt de rest van Vlaanderen van het getalm in deze Oosterweelsaga? Een exclusieve bevraging voor dit boek toont aan dat 85 procent van de automobilisten die regelmatig naar Antwerpen rijdt voorstander is van de Oosterweelverbinding. In dit boek brengt journalist Jean-Charles Verwaest een grondige analyse over hoe Antwerpen, als kloppend hart van de Vlaamse economie, een fataal verkeersinfarct kan vermijden met een aangepast Lange Wappertracé. Tegelijkertijd toont de auteur aan hoe er op verschillende politieke niveaus een echte 'slag om de Oosterweelverbinding' wordt uitgevochten en roept hij de politici op hun verantwoordelijkheid te nemen.
Verschijningsdatum : 25 januari 2010 – 192 pagina's – uitgeverij Lannoo
De auteur
Jean-Charles Verwaest is jurist en was meer dan vijftien jaar redacteur en nieuwsmanager bij Corelio. Hij was verbonden aan de Antwerpse redactie van Het Nieuwsblad, en volgde zo het ambitieuze Masterplan Mobiliteit Antwerpen (MMA). Eerder schreef hij de succesvolle boeken De Justitiegids en De Diamantroof van de Eeuw.
bron: Lannoo






